BLOG

Na konci této stránky zalistuj dále a přečti si i další články. Nebo přejdi na "BLOG TÉMATICKY", kde jsou články setříděny dle témat.

Dýchání není jen o výměně vzduchu, ale je naprosto zásadní pro stabilizaci těla a přenosu síly. Při fyzické zátěži i cvičení, je správné dýchání naprosto nezbytné, má-li být bezpečné a efektivní. Pojďme si ukázat, jak nádech a výdech ovlivňují naše tělo při statických a dynamických pohybech.

Sportovní výkon klade na tělo vysoké nároky a po intenzivním tréninku nebo soutěži je regenerace zásadní věcí. Jednou z velmi účinných metod regenerace je lymfodrenáž, která pomáhá zlepšit prokrvení, odstranit toxiny a urychlit proces zotavení.

Bálásana, známá také jako pozice dítěte, je jednou z nejzákladnějších pozic v józe. Je jednoduchá, a její účinky jsou široké – jak na fyzické, tak psychické úrovni. Je ideální nejen pro začátečníky.

Pokud máte často studené ruce a nohy, může vám pomoci jednoduchá dechová technika – jemný dech s pauzou po výdechu. Tato metoda podporuje prokrvení končetin díky několika fyziologickým procesům:

Když se řekne silné nohy, většina lidí si představí stovky dřepů nebo těžké váhy v posilovně. Jenže skutečná síla nohou nespočívá jen v objemu svalové hmoty nebo počtu opakování, ale v tom, jak efektivně dokážeme pracovat s naším tělem. Klíčem k funkčním a zdravým nohám je správná aktivace a propojení celého těla, především středu a pánve.

V úvodním videu o dechu jsem již zmínila, jak je pro tok dechu důležité nastavení těla a mysli, a rovněž význam dechu jako oživující energie, která nás pojí s prvopočátkem. Takže dech sám je určité mystérium.


Fyzický stav pánevního dna je zásadní nejen pro naše celkové zdraví, ale také pro prožívání intimity. Mnoho žen si myslí, že cvičení pánevního dna je nudné, obtížné a neúčinné, ale není tomu tak, pracuje-li se s celým tělem a dechem.

Pokud se u parézy lícního nervu nevyskytuje otok, je vhodné začít jemnou masáží obličeje, aby se aktivovaly svaly a předešlo se jejich atrofii. Masáž by měla sestávat z lehkého hlazení, jemného tření a hnětení pro podporu prokrvení, přičemž je důležité vyhnout se silným tlakům.


Přihlaš se k odběru Občasníku

Články z blogu roztříděné dle témat najdeš zde - Blog tématicky