Venušiny kuličky většinou známe jako pomůcku pro oživení sexuálního života. Při správném použití mohou mít ale také příznivé účinky pro naše pánevní dno, se kterým mnohé z nás mají problémy po porodu či po různých operacích.

Vítejte u dalšího dílu seriálu článků o Metodě 3x3, která je prospěšná nejen pánevnímu dnu, hlubokému stabilizačnímu systému a celkovému postavení těla, ale také našim emocím a toku energie. O základech metody pojednává úvodní článek a další pak o propojení emocí a chodidel. Mohli jsme si uvědomit, jaké emoce, pocity a dojmy se pojí s...

V prvním díle díle jsme si nastínili komplexnost metody 3x3 a v následujících článcích se podrobněji podíváme na emoční a energetická propojení jednotlivých pater, tedy pánve a pánevního dna, krku a chodidel.

Pokud máte potíže s pánevním dnem, jistě jste při svých toulkách po internetu narazily na pojem "metoda 3x3". Pojďme ji společně blíže prozkoumat, dozvědět se o jejích principech a o tom, jak se díky ní naučit pracovat s celým vlastním tělem a odstranit tak nejen problémy s pánevním dnem.

Zažít pocit pohody a klidu, potřeba uvolnit se je protiváhou aktivit a myšlenek, které přináší napětí a stres. Namluvila jsem relaxaci, která je na uvolnění jednotlivých částí těla. Udělejte si pohodlí a ať je vám dobře :)

V každé nenadálé ohrožující situaci, ať již skutečné či domnívané, může, ale nemusí vznikat následný sled reakcí. Dle psychologů existují tyto fáze:

Zažít pocit pohody a klidu, potřeba uvolnit se je protiváhou aktivit a myšlenek, které přináší napětí a stres. Namluvila jsem pro Vás relaxaci, která je zaměřena na proudění dechu. Udělejte si pohodlí a ať je vám dobře :)

Co mohu sama dělat, když si zjistím určitou formu poklesu orgánů pánve, ať již cítím sestupný tlak, pohmatem zjistím bouličku či mívám únik moči při zvýšené námaze, kašli, smíchu, únavě a jiné do doby, než navštívím fyzioterapeutku, lektorku Školy pánevního dna s oprávněním pro fyzickou rovinu či jiného pohybového specialistu. Odlišný přístup bude...

Fyzicky dech naplňuje plíce a měl by se dostat plně i do plicních sklípků. Dechová cvičení je proto vhodné zaměřit na plíce jako takové, což je obzvlášť na podzim v době Kovu, kdy jsou plíce a tlusté střevo nejvíce zatíženými orgány v roce, velmi přínosné. Rovněž využijeme i některé jógové pozice.

Turmalín je krásný a výjimečný. Je to klencový minerál. Také je zařazován mezi polodrahokamy. V přírodě se nachází v různých barvách a proto je osazován také do šperků. Při zahřátí se turmalín stává vodivým. Rovněž ho lze označit za piezoelektrický nerost - při deformování dokáže generovat elektrické napětí. Mimo šperkařství se také využívá v...