Pro správné fungování těla potřebujeme neutrální nastavení pánve a páteře, tedy takové, kdy zachováme správné zakřivení bederní a krční lordózy a hrudní kyfózy. Tedy ne bedra do podložky, kdy navíc dochází k ohybu v hrudníku a ramena se stáčí vpřed.

Svaly jsou propojeny do řetězců a to buď do vertikálních či spirálních. U klidové vertikální stabilizace se zapojují svaly podél páteře a umožňují nám pobývat v klidové pozici i mnoho hodin. Avšak po té, co dojde k jejich únavě, začnou se zkracovat a tím stlačovat jednotlivé obratle k sobě a ty přicházejí o svůj prostor a synoviální tekutinu...

Stále se můžeme setkávat s tím, že máme při cvičení přilepit či zatlačit bedra do podložky. Pojďme se na to nyní podívat.

Aby svíce našeho života dobře hořela, je skvělé znát, co k tomu vlastně potřebujeme. Pokud si život představíme jako hořící svíci, tak její plamen potřebujeme zabezpečit nejen ze čtyř, ale z šesti stran, aby v klidu hořel. Při zboření jedné ze stěn, je plamen ohrožen, spadnou-li dvě, vznikne průvan a svíce může zhasnout.

Žena a muž

12.10.2023

V posledních letech jsme svědky neustálého útoku na mužskou populaci a vše, co je mužské. Vše kolem genderové ideologie a její propagandy je jen dalším krokem, jak zmást a vykolejit mladou populaci do té míry, že už neví, co je to být mužem nebo ženou.

se nachází v oblasti města Visoko ve střední Bosně na soutoku řek Bosna a Fojnice přibližně 30 km severně od hlavního města Sarajeva. Nachází se zde:

Pojďme si nejprve ujasnit, co diastáza vlastně je. Nejkratší odpověď je: rozestup přímých břišních svalů. Rozestup ve vazivové části = linea alba. A které že to jsou? Ty, kterým říkáme, jsou-li vypracované, "pekáč buchet". Takže se nachází na přední straně trupu a začíná na žebrech a mečíku hrudní kosti a upíná se na sponu stydkou.

Další mýty, které se pojí s diastázou, jsou, že jóga je vždy vhodná a také, že se jedná pouze o estetický problém