Období, na které některé z žen čekají jako na vysvobození od menstruace a jiné se ho naopak obávají. Hormonální systém začíná pracovat jinak, tělo se s tím vyrovnává a naše duše a mysl rovněž. Jak se na to všechno můžeme dívat?

S pánevní dnem souvisí mnoho funkcí našeho těla, které považujeme za samozřejmé. Přesto, že je skryté na spodku našeho trupu, hraje tato opomíjená "Popelka" často významnou roli v mnoha životních situacích. Pojďme si připomenout, na co jsme možná zapomněly.

Víte, že chůze a pánevní dno spolu souvisí? Že není jedno, jakým způsobem se pohybujeme, jak klademe svá chodidla? A že pro správnou funkci pánevního dna potřebujeme srovnat segmenty těla do osy?

Všechny chceme být aktivní, šťastné a spokojené. A k tomu patří psychická pohoda a dobrý zdravotní stav. Abychom si je udržely po celý život, musíme se o ně průběžně starat.

V úvodním videu https://youtu.be/3fD5HNzdQGY o dechu jsem již zmínila, jak je pro tok dechu důležité nastavení těla a mysli, a rovněž význam dechu jako oživující energie, která nás pojí s prvopočátkem. Takže dech sám je určité mystérium.

Venušiny kuličky většinou známe jako pomůcku pro oživení sexuálního života. Při správném použití mohou mít ale také příznivé účinky pro naše pánevní dno, se kterým mnohé z nás mají problémy po porodu či po různých operacích.