BLOG

Na konci této stránky zalistuj dále a přečti si i další články. Nebo přejdi na "BLOG TÉMATICKY", kde jsou články setříděny dle témat.

V naší praxi zpomalujeme. Dáváme důraz na dech, na vnímání těla zevnitř. Nejde jen o to protáhnout se nebo si zaposilovat, nejde ani o výkon a výdrž. Jde o kvalitu – a o způsob, jak jsme v těle přítomní, jak s ním komunikujeme. Jedním z hlavních pilířů této praxe je umění uvolnit se v pozici. Ne pasivně,...

ANEB VŠECHNO JE V TĚLE PROPOJENÉ. Máme bolest za krkem a najednou cítíme i napětí až v bedrech. Nebo táhne zadní strana stehen a přitom jsme "jen" dlouho seděli u počítače. Nic neobvyklého, žádný extra výkon. Ale právě tohle je příklad toho, že naše tělo funguje jako jedna velká propojená síť – jako pavučina. A když zatáhneme na jednom...

Pozice dítěte, známá z jógy jako balásana, je jednoduchá, ale velmi účinná. A když v ní vědomě pracujeme s dechem, dokáže víc, než by se mohlo zdát.

Stejně, jako přerušování močení, jsou na tom i další hojně doporučované cviky. Mnohdy jste o nich mohly slyšet i z úst některých odborníků. Říká vám třeba něco "vtahování špagety", "jízda výtahem" nebo "vtahování pochvy"? I tyto cviky mohou spíš uškodit než pomoci.

Dýchání není jen o výměně vzduchu, ale je naprosto zásadní pro stabilizaci těla a přenosu síly. Při fyzické zátěži i cvičení, je správné dýchání naprosto nezbytné, má-li být bezpečné a efektivní. Pojďme si ukázat, jak nádech a výdech ovlivňují naše tělo při statických a dynamických pohybech.

Sportovní výkon klade na tělo vysoké nároky a po intenzivním tréninku nebo soutěži je regenerace zásadní věcí. Jednou z velmi účinných metod regenerace je lymfodrenáž, která pomáhá zlepšit prokrvení, odstranit toxiny a urychlit proces zotavení.

Bálásana, známá také jako pozice dítěte, je jednou z nejzákladnějších pozic v józe. Je jednoduchá, a její účinky jsou široké – jak na fyzické, tak psychické úrovni. Je ideální nejen pro začátečníky.

Pokud máte často studené ruce a nohy, může vám pomoci jednoduchá dechová technika – jemný dech s pauzou po výdechu. Tato metoda podporuje prokrvení končetin díky několika fyziologickým procesům:

Když se řekne silné nohy, většina lidí si představí stovky dřepů nebo těžké váhy v posilovně. Jenže skutečná síla nohou nespočívá jen v objemu svalové hmoty nebo počtu opakování, ale v tom, jak efektivně dokážeme pracovat s naším tělem. Klíčem k funkčním a zdravým nohám je správná aktivace a propojení celého těla, především středu a pánve.


Přihlaš se k odběru Občasníku

Články z blogu roztříděné dle témat najdeš zde - Blog tématicky