Mýty a omyly

Vítejte v minikurzu zdarma


Co vašemu pánevnímu dnu škodí a co mu naopak pomáhá?

Pokud řešíme nějaký problém s pánevním dnem (inkontinenci, poklesy, stavy po porodu a mnoho dalších), často od lidí v našem okolí (a někdy i od lékařů či fyzioterapeutů) dostáváme mnoho zaručených rad. Určitě vás hned některé z nich napadnou.

Potíž je v tom, že mnohá z těchto doporučení zdraví vašeho pánevního dna spíše škodí!

Pojďme se jim podívat na zoubek a pár škodlivých mýtů vyvrátit.

Ke zdravému pánevnímu dnu je přínosné přistupovat pomalu, po krůčcích a s plnou pozorností. První kroky najdete v jednotlivých lekcích.


Informace k minikurzu:

Jednotlivé lekce/mýty se skládají z kratičkého textu, ve kterém si vysvětlíme, proč je konkrétní "doporučení" nevhodné či škodlivé. Hned pod textem najdete video, kde se dozvíte, jaký pohyb/cvik/změna pohybového návyku vám a vašemu tělu přinese mnohem větší užitek.

Tipy a doporučení z videa si ideálně hned vyzkoušejte. Vnímejte své tělo, oblast pánve, břicha a zad a sledujte, jak tělo reaguje i na sebemenší změny. Video si klidně pusťte několikrát, dokud vám nebude vše jasné.


DOPORUČENÍ: Zaměřte se vždy na jeden cvik/pohyb/změnu pohybového návyku. Ideálně po dobu 21 dnů se věnujte jen jemu, aby se vám dané chování zautomatizovalo. Po této době se pro vás nový pohyb stane přirozeným a budete ho moct vykonávat bez toho, aniž byste se na něj museli výrazněji soustředit.