Ženské pánevní dno a květina?

09.09.2019

Když přijde správný čas, květina rozkvete

Pánevní dno? Už jste o něm mnohokrát slyšeli, ale nejste si zcela jisty, co to přesně je a jak funguje? A jak si ho můžeme uvědomit v celé jeho kráse, ale i jeho jednotlivé vrstvy? A jak je umět nejen zapojit, ale i uvolnit? Ano, čtete dobře uvolnit

Všude se mluví o posilování, ale už ne o relaxaci. A bez relaxace nemůže být akce. Krom jiného, uvolnění je ženský princip. A víte, že značná část žen nepotřebuje vůbec své pánevní dno posílit, ale naopak uvolnit?

Pánevní dno si zpravidla v běžném životě ani při cvičení jógy neuvědomujeme tak snadno jako paže či nohy a přesto s klenbami chodidel, spodinou lebeční a bránicí úzce souvisí a nejen s nimi. A víte, že ta naše kostěná miska pánve není tak úplně pevná a nehybná, že se dokáže roztančit? A že za ten její tanec je zodpovědné krásně pružící pánevní dno? A když pánev tančí, tak je prostor pánve zdravý, radostný a my též.

Svaly pánevního dna jsou krásnou živou květinou, která velmi citlivě reaguje na naše pohnutky a nálady. Jak je na tom naše květina dnes? Je radostná a kvete nebo je povadlá? Co potřebuje? Zalít či potěšit? Už jsem s ní dneska mluvila? I naše emoce ovlivňují stav pánevního dna a jeho funkčnost.

A jakpak je to s dechem? Otvírá se má květina s nádechem či výdechem? Kam vlastně dýchám? Co je vlastně správně, akce s nádechem nebo výdechem? Jak to ve svém životě dělám? Co jsem se naučila ve škole či v lekcích jógy a jiných praktikách? A opravdu má dýchání bezprostřední souvislost s pánevním dnem? Jéé, já vůbec nevím, jsem ztracena ...

A co ta energie? Na fyzické rovině jí můžeme vnímat jako pocity tepla, mravenčení či pulsaci. Zároveň vědomým použitím nejhlubší vrstvy pánevního dna se naučíme energii čerpat.

A proč to všechno? Lepší se a mizí potíže spojené s touto oblastí, bolestivá menstruace či styk, menopauza, funkční neplodnost, pooperační stavy, myomy a cysty, milostné ladění, mění se prožívání a přístup k životu, vede k pocitu ukotvenosti a zdravého sebevědomí. 

A co muži? I oni mají pánevní dno a své potíže, ty mužské, o nichž se stydí mluvit - nedostatečná erekce, předčasná ejakulace, potíže s prostatou. Tato metoda je přínosná i pro ně, ženy pozvěte i své muže.

V lehkosti a jemnosti proplujeme metodou 3x3, jejíž uchopení je základním kamenem nejen pro naše ženské zdraví, ale i další techniky, ať jógové, tantrické či jiné.

Á propos ... tušíte, proč holky nosily modré a kluci červené trenýrky?