Výjimečný turmalín

14.10.2019

Turmalín je krásný a výjimečný. Je to klencový minerál. Také je zařazován mezi polodrahokamy. V přírodě se nachází v různých barvách a proto je osazován také do šperků. Při zahřátí se turmalín stává vodivým. Rovněž ho lze označit za piezoelektrický nerost - při deformování dokáže generovat elektrické napětí. 

Mimo šperkařství se také využívá v elektrotechnice. 

Díky svým účinkům je využíván i v mnohých ozdravných postupech a rehabilitačních pomůckách. Turmalín je schopen absorbovat prach a jiné malé částice ve svém okolí, za tuto schopnost dostal další název "očisťující kámen."

Ze všech existujících minerálů na zemi pouze turmalín má v sobě konstantní elektrický náboj, kvůli čemuž je také nazýván krystalickým magnetem. Ale i v lidském těle při správném poměru kladných a záporných nábojů proudí slabý proud o síle 0,06 mA.

V roce 1986 japonští vědci zjistili, že se při rozemletí turmalínu na prášek, se tok energie zvyšuje. Vyhotovili vlákno ze směsi drcených krystalů turmalínu a přírodních vláken, a použili ho pro ozdravné účely. Největší společnosti v Japonsku, Jižní Koreji, Číně používají k tomu nejnovější technologii 21. století - "tekutý turmalín". Ze směsi "tekutého" turmalínu s hydroxylovou skupinou přírodních vláken se vyrábí turmalínová vlákna, která mají dlouhodobé zdravotní účinky. Mnozí z Vás se jistě setkali s "turmalínovými tejpy", které fyzioterapeuti ve své praxi běžně využívají.


JAK TO TEDA FUNGUJE?

Turmalín rezonuje s magnetickým polem lidského těla, a tak se sám ohřívá. Vytváří nízkofrekvenční magnetické pole, vyzařuje dlouhovlnné infračervené paprsky (14-15 nanometrů) a anionty, díky nimž vzniká hloubkový tepelný účinek.

Dlouhodobé používání aplikátorů a výrobků s turmalínem může eliminovat volné radikály, a tím zabraňuje vzniku mnoha zdravotním problémům a nemocím. Taktéž se při tom tělo zbavuje škodlivých látek, které se vylučují z organismu přirozeným způsobem prostřednictvím potu a moči.

Turmalínové vlákno má mohutnou funkci dlouhovlnného infračerveného záření. Vlákno při tom napomáhá uvolňovat negativní ionty, což zajišťuje obnovení vitality buněk kůže lidského těla. Proniká do hloubky pod kůži a zlepšuje činnost kapilárních cév, uvádí do rovnováhy hemoglobin a kyslík, podporuje růst buněk a zlepšuje celkový zdravotní stav.

Infračervené paprsky mají pozitivní účinek na:

  • neuralgie, revmatizmus, záněty, ekzémy, ústřel, zácpu, následky zranění, zmírňují únavu.
  • usnadňují taktéž srůstání kostí, zhojení švů v pooperačním období, regenerují klouby.
  • mají příznivý vliv na kůži, zejména ženskou, projevují regenerační účinky při zvýšení krevního oběhu.
  • dlouhovlnné infračervené záření a záporné ionty posilují imunitní systém, zvyšují odolnosti organizmu vůči infekcím, stejně jako regulují činnost nervového a oběhového systému, což dodává energii všem orgánům lidského těla.

Výrobky obsahující turmalín přispívají ke zlepšení lidského zdraví na buněčné a molekulární úrovni.