Vaginální bylinné tampony a gely

28.09.2019

Ve své práci terapeutky pánevního dna i cvičitelky jógy je mi problematika ženského zdraví velmi blízká. Tuto zdravotní problematiku znám nejen osobně jako žena i matka dcery, ale také jako poradkyně pro mé klientky.

Tampony mají opravdu silný očistný efekt. Již několik hodin po zavedení cítím jejich působení, těžko slovy vysvětlit, nejblíže tomu je slovo interakce. Interakce bylin s okolím, začínající proces čištění. Následující den vnímám určitou suchost na vstupu pochvy a vnějších genitáliích. Jedná se o odchozí materiál, který se v této fázi takto manifestuje. Tampón běžně vyjímám po 1,5 - 2 dnech. V průběhu dalšího dne začíná odcházet vše, co byliny stáhly z oblasti pánve. Jedná se o mokré chuchvalce i suché kousky. Ty suché po rozvinutí mají v sobě vzorek podobný jako na kůži. Takto se efekt tamponů projeví, aniž bych měla gynekologické či jiné obtíže.

Pokud jsem měla lehký diskomfort, tak mi stačilo použít pouze jeden tampon a bylo vše v pořádku.

Moje klientky mají podobnou zkušenost, pro některé je působení až příliš silné a dávají přednost gelům. V případě, že měly větší či dlouhodobější potíže, stačilo použití jednoho balení a problémy byly pryč nebo se výrazně zmenšily.

V případě chronických obtíží doporučuji nejen tampony, ale i správně vedené cvičení. Jemný pohyb, dech a pozornost rozproudí energii v oblasti pánve, dochází k pohybu tekutin, tedy krve a lymfy. S krví se tkáním dostává kyslíku a s lymfou odchází vše, co neprošlo cévami. Zkušenosti s cvičením akreditovanou metodou 3x3 jsou ohromující. Srovnává se hladina hormonů, pomáhá při funkční neplodnosti a v menopauze, mizí inkontinence a bolesti spodních zad.

Klientka, která měla delší dobu zavedenou cévku, a nedokázala po té dobře vnímat podněty k vyprázdnění, si pomocí cvičení a vizualizace výrazně pomohla. Další klientka, mající od narození pouze jednu ledvinu, chodila vždy velmi často na toaletu. V současném věku 70 let i 2x za noc a navíc trpěla bolestmi spodních zad. Veškeré tyto obtíže zmizely.

Kombinace bylin, pohybu a dechu činí zázraky :-)