Cvičením k rozkoši a zlepšení intimního prožitku

13.09.2022

Intimita, sex, erotika... Téma, které neodmyslitelně patří k našemu životu a to často mnohem déle, než jak je naše společnost ochotná si připustit. Tato potěšení si můžeme užívat bez ohledu na věk. 

Co má vliv na naše prožívání intimity?


To, jaký vztah máme k intimitě, jak jsme na tom s chutí na sex, je ovlivněno mnoha různými aspekty. 

Svou roli zde hrají naše životní zkušenosti. Zůstává v nás zapsáno, pokud jsme zažily něco nepříjemného. Nemusí jít nutně o znásilnění či zneužití, trauma může způsobit i necitlivý přístup lékařů, gynekologické operace, postoj rodiny k intimitě v době našeho dospívání či nepříjemné zážitky z partnerského sexu.

Velký vliv má také samozřejmě náš vztah s partnerem, úroveň vzájemné důvěry, otevřenosti a respektu. 

My se v tomto článku budeme věnovat především kondici pánevního dna, o které často ani my sami nemáme pořádně přehled.


Pánevní dno a intimita

V józe a dalších východních technikách se pánevnímu dnu říká "sval lásky" či "energetická pumpa", kdy díky umění vhodně tyto svaly protáhnout a pak opět stáhnout začnete vnímat i tok energie. Je to taková svalová alchymie, kde je důležitá pozornost, pomalost a lehkost. Díky tomuto umění si užijete intenzivní milování nejen vy, ale i partner.

Pánevní dna nás, žen v západních končinách, bývají málo aktivní především ze dvou důvodu. Prvním je náš styl života - příliš stresu, málo pohybu a časté sezení. Druhým důvodem je, že nás nikdo neučil poznání a úctě k našemu intimnímu prostoru a otevřené komunikaci. V naší společnosti stále panuje spousta mýtů a mnohá témata zůstávají tabu.


Fyzično, emoce a energie

Na naši intimitu a její prožívání mají z pohledu pánevního dna vliv hned tři oblasti.

1) Fyzický stav našeho pánevního dna

Často slýchávám, jak je cvičení pro pánevní dno nudné, otravné a navíc nepříjemné. Rozumím tomu, že si většina žen neumí představit, že by cvičením zlepšila i prožívání své intimity. Pokud byste zůstaly u cviků jako "sevři to tam dole a drž", "vytáhni výtah vzhůru", případně "vcucni špagetku", ke zlepšení se nedopracujete ani v intimitě ani na fyzické rovině.

Těmito metodami a cviky se ke svalům na spodku pánve nedostanete. Ve srovnání s ostatními svaly jsou nám skryté, těžko uchopitelné a vůbec si neumíme představit, jak obrovský prostor zabírají.

Naopak jemným a pozorným pohybem jsme schopny svaly jednotlivých vrstev pánevního dna najít a vnímat! Lehkým pohybem se svaly zaktivují a probudí a rovněž se obnoví nervová zakončení, takže dojde k větší vnímavosti. Tím pak snáze dosáhnete nejen orgasmu, ale rovněž překvapíte partnera uměním aktivně svaly použít při milování.

2) Emoční rovina

A tím se dostáváme i k emocím, které se ve svalech i orgánech ukládají, a které se s pomocí cvičení začínají uvolňovat. Ve spojení s pánví jsou to témata jako menstruace, porody, sexuality, vztahy, potraty. Při vhodném cvičení se tyto emoce uvolňují, součástí léčivého procesu může být i úlevný pláč. Uvolněné emoce vám zpříjemní cestu k příjemným intimním prožitkům.

3) Naše energie

Tok naší energie v těle mohou blokovat emocionální traumata či fyzické dysfunkce. Pokud díky jemnému cvičení a další péči jako je speciální masáž či terapeutické techniky tyto bloky odstraníte, budete na tom lépe i energeticky.

Můžete vidět, jak naše intimita a její prožívání je spojeno se třemi oblastmi, fyzickým tělem, emocemi a energií a jak emoce ovlivní stav a držení těla a tím i tok energie. Alchymické mikropohyby, dech a funkční pohyb, kdy propojíte chodidla, pánev a hlavu vám přinese obrovské benefity ve všech třech oblastech a ve zvýšení rozkoše.


A co erotické pomůcky?

Na závěr bych ráda zmínila erotické pomůcky, ohledně kterých dostávám řadu dotazů. Doporučit mohu pouze ty bez vibrací. Vibrace totiž citlivost svalů vagíny a pánevního dna zmenšují. Žena pak potřebuje k uspokojení vibrace čím dál tím silnější a vzniká začarovaný kruh.

Stříhaly jste někdy živý plot elektrickými nůžkami? Pokud ano, tak víte, že po určité době jsou vaše ruce méně citlivé, stává se, že nemůžete udržet ani skleničku. Při použití vibračních erotických pomůcek takto může znecitlivět i váš intimní prostor. A to opravdu nechceme. Pokud tedy cítíte potřebu vibrace zvyšovat, tak je potřeba začít s odvykačkou. Snižovat postupně dávky a probuzení nastartovat výše zmíněnými metodami a změnou přístupu k intimitě.

Pokud vás zajímá, jak povzbudit vaše intimní ladění, neváhejte a ozvěte se mi.

Článek vyšel v 4/2022 v časopise https://my50plus.cz/